Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Archiwum aktualności 2018-2019

Informacje o nas > Archiwum aktualności

Rok szkolny 2018-2019

Okres od wraeśnia 2018

 
 
 
 

Ogólnopolski Jesienny Turniej Recytatorski "Romantycznie" w Szczecinie


Troje wychowanków sekcji recytatorskiej wraz z instruktorem wzięło udział w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów pięknego słowa: 23. Ogólnopolskim Jesiennym Turnieju Recytatorskim "Romantycznie" w Szczecinie. Była to czterodniowa impreza artystyczna (8 - 11 XI), łącząca coroczne zmagania sceniczne ze świętowaniem 100-lecia Niepodległości oraz obchodami Roku Zbigniewa Herberta. Wydarzeniu towarzyszyły spektakle, wystawy, warsztaty, przedpremierowy pokaz filmowy, konsultacje z profesorami szkół teatralnych... Uczestnicy turnieju wspólnie (pod reżyserską opieką Iwony Mirońskiej-Gargas, wsparci Muzyką Fryderyka Chopina wykonywaną na żywo przez Mateusza Jana Głogowskiego) przygotowali sceniczną adaptację "Pana Tadeusza".
Miło nam poinformować, że wychowanek OPP Szczepan Czaplewski zajął II miejsce w kategorii dorosłych (za kolaż tekstów Brunona Schulza i Zbigniewa Herberta), a Dominika Plata - III miejsce w kategorii szkolnej (mówiła Wiersz Bohdana Zaleskiego i prozę Fiodora Dostojewskiego). Ponadto instruktor, który również wziął udział w konkursie - jako jedyny jego uczestnik otrzymał dyplom Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk za wysoki poziom kultury żywego słowa.


foto: J.Krawczykiewicz, M.Gargas Studio Teatr, W.Czaplewski

Sto punktów na 100 – lecie odzyskania niepodległości.


Sekcja sportowa piłki siatkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej w rocznicę 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowała  mecz. Wychowankowie rywalizowali z zespołem rodziców i nauczycieli. Nagrodą był pyszny biało-czerwony tort. Zespół, który zdobył setny punkt, stał się właścicielem przysmaku. Po pięknej sportowej rywalizacji zwycięzcami zostali uczniowie. Wszyscy doskonale się bawili, miła sportowa atmosfera towarzyszyła zawodnikom zarówno na meczu jak i podczas konsumpcji tortu.


Jaśmina w Warszawie


3 listopada w sali koncertowej Zamku Królewskiego odbył się koncert pieśni patriotycznej w którym wzięła udział nasza wychowanka Jaśmina Wenta. Było to bardzo wzruszające wydarzenie, ponieważ dotyczyło 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert odbył się pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Jaśmina jako jedyna reprezentowała Kołobrzeg oraz Diecezję Koszalińsko-Kołobrzeską. Za przepiękne wykonanie dwóch patriotycznych pieśni: „W listopadzie” i „Moje miejsce na ziemi” została nagrodzona ogromnymi brawami, gratulacjami, dyplomem i piękną statuetką.

Powiatowy Konkurs Recytacji i Piosenki Patriotycznej "Odcienie Ojczyzny"


W piątek 26 października już po raz trzynasty odbył się Powiatowy Konkurs Recytacji i Piosenki Patriotycznej "Odcienie Ojczyzny", współorganizowany przez Klub Garnizonowy i Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. W konkursie wzięło udział pięcioro wychowanków OPP i wszyscy zdobyli zaszczytny tytuł laureata (należy uznać to za swoisty rekord występów naszych wychowanków w tym zacnym turnieju). I tak w kategorii najmłodszej dyplomy laureatek odebrały Zosia Pryć i Kalina Cherezińska, w kategorii "średniej" (12 - 16 lat) - Maciej Piątek i Dominika Jarzyńska, a w kategorii ponadgimnazjalnej - Iga Szukalska.


Gratulujemy!


 

Zapraszamy na mecz II Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn


Mecz II ligi męskiej pomiędzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski a Orzeł Międzyrzecz   odbędzie się 10.11.2018 o godzinie  16:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu ulica Poznańska 9

M. Szpak


 

Udany Weekend Siatkarskich Drużyn
UKS OPP Powiat Kołobrzeski


Miniony weekend należał do bardzo udanych dla wszystkich drużyn reprezentujących klub UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Sezon przygotowawczy zaczął się już w przedostatnim tygodniu wakacji i ciężka praca przyniosła pierwsze efekty.
Pewne zwycięstwo drugoligowych seniorów, którzy w sobotę 24.10.2018  zmierzyli się z MKS Noteć Czarnków – Kołobrzeżanie po trzech zwycięstwach na wyjedzie po raz pierwszy w tym sezonie wystąpili przed własną publicznością. Po zaciętej walce pokonali wiceliderów wynikiem 3 : 1 (25:23,25:20,22:25,25:22). Bardzo dobrze spisały się także młodzieżowe drużyny UKS OPP Powiat Kołobrzeski- wygrana Kadetek z Libero wałcz /3:1/i komplety punktów Młodzików  w meczach ze Szczecinem i Goleniowem, oraz młodziczki - jedno zwycięstwo z Mieszkiem Połczyn Zdrój i przegrana z Voley Wałcz.
Życzymy wszystkim, by udany początek sezonu zaowocował ligowymi medalami.

Wyniki konkursu piosenki „O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”


27 października w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyła się IX edycja konkursu piosenki „O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”. W konkursie wzięło udział 28 wokalistów i 7 zespołów wokalnych. Jury w składzie: Ewa Balza-Plucińska, Weronika Grzyb oraz Joanna Piotrowska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w pięciu kategoriach przyznało tytuły laureata, nagrody specjalne oraz wyróżnienia I i II stopnia następującym wykonawcom:
w kategorii 7- 9 lat:
           - wyróżnienie I stopnia – Michalina Olek, Blanka Pozorska, Maja Wieczorek,

             
Kim Florek, Zuzanna Wiśniewska

          - laureat – Hanna Mańkowska
w kategorii 10 – 12 lat:
          - wyróżnienie II stopnia – Iga Spychalska, Natalia Motyczyńska,

            
Paulina Wojarska

          - wyróżnienie I stopnia – Lena Sikora, Aleksy Kaźmierczak - Łęcki
         - laureat – Jaśmina Wenta
w kategorii – 13- 15 lat:

          -  wyróżnienie I stopnia – Emilia Kozieł, Marta Świątkowska, Marcel Górski,

             
Daria Dąbrowska,  Weronika Komers, Karolina Malec
          - laureat –  Weronika Pawlak   
w kategorii – 16- 18 lat:
        - wyróżnienie II stopnia – Kacper Prażmo, Julia Truszkowska
        - wyróżnienie I stopnia – Maja Pasternak, Julia Siadkowska, Adam Sieruga
        - laureat – Maja Mackojć
        - nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Julia Pawlak
w kategorii – zespoły wokalne:

        - wyróżnienie II stopnia – „For fun”, „Midnight” , Duet Julia i Adam
        - wyróżnienie I stopnia – „Promyczki”, „Chatterboxes”
        - laureat – „Fistaszki”
        - nagroda specjalna – Duet Jaśmina i Marcel

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy wspaniałych prezentacji wokalnych i zapraszamy za rok do udziału w jubileuszowej X edycji Konkursu  piosenki „O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”. Do zobaczenia!

 
 

Siatkarski Sezon Ligowy
Zapraszamy na mecze siatkówki w Kołobrzegu


W najbliższy weekend czekają nas spore siatkarskie emocję – już w sobotę 27 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej przy ul Poznańskiej 9 o godzinie 17 00 zagrają drugoligowcy. Na własnym parkiecie drużyna  UKS OPP Powiat Kołobrzeski podejmie MKS Noteć Czarnków.
Po trzech zwycięskich wyjazdowych meczach mamy nadzieję, że utrzyma się dobra passa naszych siatkarzy.
W niedzielę ligę wojewódzką rozpoczną meczem na własnym parkiecie kadetki – o godzinie 14
:00 w hali sportowej Ogniska Pracy pozaszkolnej przy ul Mazowieckiej 1 rozegrają mecz z drużyną  Libero Wałcz.
Inne kołobrzeskie młodzieżowe drużyny grały będą na wyjeździe – młodzicy w Szczecinie, natomiast młodziczki w Wałczu.


Trzecie zwycięstwo UKS OPP Powiat Kołobrzeski . 20.10.2018

Tym razem zawodnicy z Kołobrzegu pokonali na wyjeździe SMS Police 3:1 (25:16,21:25,25:23,25:23) Kołobrzeżanie mimo osłabień spowodowanych kontuzjami Jarosław Pankiewicz , Sławomir Pyta  i wyjazdami służbowymi Adam Oleszuk, bardzo dobrze weszli w mecz i pewnie wygrali pierwszego seta, zbyt łatwa wygrana spowodowała dekoncentrację i kolejny set to przewaga gospodarzy. Zawodnicy UKS OPP po słabym początku ( 1:6, 4:12) rozpoczęli odrabianie strat i doprowadzili do prowadzenia 18:17 , zepsuta zagrywka i seria trzech błędów w odbiorze doprowadziła do przegranej w tej partii . Sety III i IV przebiegały pod kontrola Kołobrzeżan  cały czas utrzymując 3-4 punktową przewagę pewnie wygrali te dwie partię i cały mecz  3:1 . W meczu zadebiutował wychowanek UKS OPP Powiat Kołobrzeski Jakub Wójcik  grający na pozycji rozgrywającego.


Kołobrzeżanie wystąpili w składzie : Jędrzej Śląski(kapitan) Adrian Bartnik , Jakub Kopiński, Damian Markiewicz, Bartłomiej Sikorski, Łukasz Grot , Konrad Paśnik, Krzysztof Zapaśnik , Jakub Wójcik , Szymon Markowski (Libero)  trenerzy Waldemar Pankiewicz , Leszek Kowalewski

Siatkarze w natarciu !


Druga wygrana na wyjeździe zawodników drugoligowego UKS OPP Powiat Kołobrzeski .

W drugiej kolejce 06.10.2018  Kołobrzeżanie pokonali na wyjeździe tamtejszy KU AZS Zielona Góra .
Po zaciętej walce pierwszy set wygrali gospodarze wynikiem 25 : 22. Równie zacięty przebieg miały 3 kolejne sety 23:25,23:25,25:23 - dopiero w ostatnim secie zawodnicy UKS OPP zdominowali gospodarzy i otworzyli seta wynikiem 4:0,  następnie 6:2 i przy zmianie stron na tablicy widniał wynik 8:4 dla Kołobrzegu . Minimalne rozprężenie w samej końcówce i z wyniku 14:8 zrobiło się 14:11  . Czas dla UKS OPP uspokojenie zespołu i ostatnia akcja zakończona atomowym atakiem Bartłomieja Sikorskiego zakończyła spotkanie .
Wynik Końcowy 3:2 (22:25,25:23,25:23,22:25,15:11) dla UKS OPP Powiat Kołobrzeski

Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski  : Jędrzej Śląski (kapitan) Jarosław Pankiewicz, Damian Markiewicz , Bartłomiej Sikorski, Adrian Bartnik, Jakub Kopiński, Konrad Paśnik , Adam Oleszuk, Krzysztof Zapaśnik , Łukasz Grot (Libero)  Trenerzy Waldemar Pankiewicz Leszek Kowalewski

Kolejne spotkanie po przerwie spowodowanej wycofaniem zespołu Dragon Dobre  Kołobrzeżanie rozegrają  20.10.2018 w Policach z  tamtejszym SMS Police .

 
 

Turniej szachowy "Myśl trzeźwo"


W dniu 30.09.2018 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbył się  Turniej szachowy w szachach szybkich pod nazwą "MYŚL TRZEŹWO".
Turniej Finansowany był ze środków pozyskanych z budżetu miasta Kołobrzeg w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wystartowało 29 zawodników, podzielonych na 3 kategorie wiekowe.
W kategorii do lat 10-ciu zwyciężył Śliz Karol  KSz HETMAN Koszalin, drugie miejsce zajęła Julia Byszewska UKS OPP Kołobrzeg, trzecie miejsce Hanna Byszewska.
W kategorii do lat 14-tu zwyciężył Drzewiecki Miłosz. W kategorii open zwyciężył Piotr Styliński 9 pkt  drugie miejsce Kupiak Sylwester 7 pkt , trzecie miejsce Ciesielski Jan 6,5 pkt. 
 

TIRLITONKI NA ZAMKU KRÓELEWSKIM W WARSZAWIE!

Spektakularny występ kołobrzeskiego Zespołu Piosenki i Tańca TIRLITONKI Szkoły Podstawowej   nr 4 i Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Komnacie Wielkiej  Zamku Królewskiego w Warszawie! Dnia 29 września Liga Morska i Rzeczna obchodziła uroczystość stulecia powstania. Gala Jubileuszowa odbyła się w Warszawie, a uroczystość uświetnił  występ kołobrzeskiego zespołu Tirlitonki zaproszonego przez władze główne  LM i R. Na cześć Morskiej Jubilatki  Zespół zaprezentował spektakl pt.”Z poszumem fal”, w którym  tańce przeplatane były świetną narracją  i piosenkami o tematyce morskiej. Sceneria Wielkiej Sali Królewskiej, owacje zaszczytnej, ogromnej widowni i ranga uroczystości oraz świetny, udany występ spowodowały wielkie  emocje uczestników Zespołu, ich rodziców i instruktorów. Występ Tirlitonek i sekcji gimnastyczno-tanecznej Ogniska Pracy Pozaszkolnej z pewnością pozostanie na długo w pamięci nie tylko wszystkich zgromadzonych na uroczystości  Jubilatów, ale również samych wykonawców koncertu.


GRATULACJE!


Ogłoszenie  rok szkolny 2018-2019


Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu informuję o rozpoczęciu zajęć w grupach mini siatkówki dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej  2006-2008

Wtorek  04.09.2018    godzina 18:00  hala OPP Kołobrzeg  ul Mazowiecka 1
Czwartek 06.09.2018   godzina 18:00  hala OPP Kołobrzeg  ul. Mazowiecka 1
Prowadzący Stefan Rebelski , Leszek Kowalewski , Krzysztof Ośliślok


Wznowienie  zajęć w kategorii juniorów  rocznik  2000 i młodsi  05.09 godzina 18:00  hala SP6 Poznańska 9
Prowadzący Leszek Kowalewski
Rozpoczęcie zajęć i nabór do sekcji kadetów  2002 i młodsi  05.09.2018 godzina 18:00 hala SP6 Poznańska 9  
Prowadzący Waldemar Pankiewicz

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu oraz Uczniowski Klub Sportowy OPP Powiat Kołobrzeski  serdecznie  zapraszają młodzież z całego Powiatu KołobrzeskiegoWróć do spisu treści | Wróć do menu głównego