Przejdź do treści

Młodziczka

UKS > Rozgrywki 2019-2020
UKS SMS POLICE MISTRZEM WOJEWÓDZTWA MŁODZICZEK

W dniach 31.01.-01.02. br. w hali Zespołu Szkół im.Łukasiewicza w Policach odbył się turniej finałowy Mistrzostw Województwa Młodziczek.
W eliminacjach do turnieju wzięło udział 14 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej z nich awans uzyskały po trzy najlepsze drużyny. Z Grupy A awans do finału uzyskały GLINKA ACADEMY VOLLEY Wałcz,MKS Koszalin oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski, Grupę B zdominowały zawodniczki UKS SMS Police wyprzedzając UKS ORLIKI PRZY SP 74 Szczecin oraz UKS BARNIM Goleniów.
Wymienione zespoły w turnieju finałowym utworzyły dwie grupy, w których grano systemem "każdy z każdym".
Wyniki gier w grupach finałowych:
GRUPA X
GLINKA ACADEMY VOLLEY Wałcz - UKS OPP Kołobrzeg 2:0 (11,16)
UKS OPP Kołobrzeg - UKS ORLIKI PRZY SP 74 Szczecin 2:0 ( 15,18)
UKS ORLIKI PRZY SP 74 Szczecin - GLINKA ACADEMY VOLLEY Wałcz 0:2 (13,14).
GRUPA Y
UKS SMS Police - UKS BARNIM Goleniów 2:0 (5,6)
UKS BARNIM Goleniów - MKS Koszalin 0:2 ( 20,15)
MKS Koszalin - UKS SMS Police 0:2 (12,14 )
Po eliminacjach w grupach przyszedł czas na półfinały, w których zwyciężyli faworyci. GLINKA ACADEMY VOLLEY Wałcz pokonał MKS Koszalin w stosunku 2:0 ( 20,12 ), natomiast UKS SMS Police zwyciężył z UKS ORLIKI PRZY SP 74 Szczecin 2:0 (17,9 ).
Przegrane zespoły w tych spotkaniach zmierzyły się w walce o brązowe medale Mistrzostw Województwa oraz prawo do udziału w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.
Zwyciężył MKS Koszalin, który w dwóch setach pokonał UKS ORLIKI PRZY SP 74 Szczecin 2:0 (19,24)
Wielki finał zapowiadał się emocjonująco. Na przeciwko siebie stanęły niepokonane zespoły z Polic i z Wałcza.
Ostatecznie zwycięstwo oraz tytuł Mistrzyń Województwa młodziczek przypadł zespołowi UKS SMS Police, który zwyciężył z GLINKA ACADEMY VOLLEY Wałcz w stosunku 2:0 (17,12).
Medale oraz pamiątkowe puchary wręczył vice prezes ZZPS- p. Tomasz Kławsiuć.
Gratulujemy drużynom, które wzięły udział w turnieju finałowym. Zwycięzcom życzymy samych zwycięstw w kolejnych etapach rozgrywek o Mistrzostwo Polski.
Wielkie podziękowania oraz gratulacje wzorowej organizacji zawodów składamy na ręce Pana Mateusza Frąckowiaka Prezesa UKS SMS Police-klubu, który był gospodarzem zawodów.