Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Muzyczna

Sekcje

Zajęcia te adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i gimnazjalnym.
Na zajęciach wokalnych, uczestnicy poznają podstawy prawidłowej emisji głosu i dykcji, uczą się piosenek dostosowanych do ich wieku i warunków wokalnych. Mają też możliwość korzystania z profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego.
W ramach działalności naszej sekcji odbywają się również zajęcia gry na keyboardzie. Zajęcia te stwarzają  naszym podopiecznym możliwość pogłębienia wiedzy muzycznej. Zapoznają się oni z notacją muzyczną, wybranymi utworami, które potrafią samodzielnie odczytać i wykonać.


Prowadzący: mgr Edyta Tetera

Kontakt:
tel.: 502 635 790

Plan zajęć :
                   wtorek -  15. 30 – 18.30,
                    środa – 15. 00 – 18.45,
                    czwartek – 16.00 – 19. 00,
                    piątek – 15.00 – 18. 45.


Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie OPP ul. Mazowiecka 1
.


Wakacyjne wokalne wojaże JaśminyPodczas tegorocznych wakacji nasz podopieczna Jaśmina Wenta została zaproszona do udziału w sześciu koncertach w ramach VI Festiwalu Kultury Białoruskiej, które odbyły się na naszym Pomorzu oraz na Kameraliach Zamkowych w Malborku. Organizatorem tego wydarzenia był kompozytor i muzyk Igor Jankowski. Jaśmina wystąpiła ze znanymi śpiewakami takimi jak Daryja Hmelnitskaya i Pasha Kozioch z którymi zaśpiewała m.in. „Remedium” i „Katiuszę” w językach rosyjskim i białoruskim. Podczas koncertów wielokrotnie zwracano uwagę na niezwykłą muzykalność, wrażliwość, swobodę sceniczną Jaśminy, nagradzając jej występy uznaniem i wielkimi brawami. Koncerty można zobaczyć pod następującym linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=QBWQzsfDauY


Sukcesy Jaśminy w Chojnie


25 maja odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie.
Miło nam poinformować, że w tym konkursie nasza podopieczna Jaśmina Wenta zakwalifikowała się do finałowej siódemki (spośród 25 uczestników w swojej kategorii) oraz otrzymała nagrodę specjalną dla wykonawców piosenek Alicji Majewskiej w postaci płyty  z autografem. Jaśmina została również zaproszona do występu w koncercie finałowym.

Serdecznie gratulujemy!

Piknik ekologiczny w Ząbrowie


Jak co roku Sekcja muzyczna OPP wzięła udział w kolejnej już XIII edycji „Wielkiego sprzątania brzegów Parsęty” organizowanego przez firmę „Troton” w Ząbrowie. Wspaniała pogoda sprzyjała akcji sprzątania lasu i okolic rzeki. Jak zawsze organizatorzy zadbali również o wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były konkursy na wykonanie maskotki ze skrawków materiału, malowanie twarzy, bańki mydlane, pieczone kiełbaski, wojskowa grochówka i pyszne słodkości. W części artystycznej wystąpiły: Jaśmina Wenta, Michalina Olek, Iga Spychalska, Weronika Grzyb, Maja Mackojć, Julia Pawlak, zespół wokalny „The chatterboxes” oraz zespół wokalny „Fistaszki”. Prezentacje naszych podopiecznych zostały przyjęte przez publiczność z dużym uznaniem i entuzjazmem. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.


„Dozwolone do lat 19” w Stargardzie


10 marca odbył się XVII Ogólnopolski festiwal piosenki „Dozwolone do lat 19” w Stargardzie.
W konkursie wzięli udział wokaliści, duety i zespoły wokalne ze: Szczecina,Stargardu, Koszalina,Gdyni, Zielonej Góry, Piły, Poznania, Słubic, Słupska, Polic, Goleniowa.  Na scenie  wystąpiło ponad 70 wykonawców w 6 kategoriach, którzy zostali zakwalifikowani do finału tego konkursu we wcześniejszych eliminacjach. Miło nam poinformować, że w kategorii zespołów wokalnych nasze podopieczne – zespół „Fistaszki” w składzie: Maja Mackojć, Weronika Grzyb, Julia Pawlak zdobyły III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Międzynarodowy Koncert Bożonarodzeniowy


26 grudnia w przepięknej świątecznej scenerii  Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku odbył się Międzynarodowy Koncert Bożonarodzeniowy. W koncercie tym wzięła udział nasza wychowanka Jaśmina Wenta, która do akompaniamentu fortepianowego w wykonaniu Igora Jankowskiego zaśpiewała cztery kolędy: „ Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Mizerna cicha”, „Skrzypi wóz”, a na zakończenie wykonała improwizację do utworu „ Mario, czy już wiesz”.   Oto podziękowania, które Jaśmina otrzymała od organizatora tej wspaniałej uroczystości:  „Serdecznie dziękuję wszystkim 32 artystom z Polski i z zagranicy za żmudne przygotowania i udział we wczorajszym koncercie, a zwłaszcza Jaśminie Wencie, która został gwiazdą tego koncertu! Jestem z Was dumny! Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści na jednej scenie wspólnie chwaliliśmy nowonarodzoną Dziecinę! To było piękne!”

Zaśpiewać ojczyźnie


21 października odbył się I Diecezjalny przegląd pieśni patriotycznej „Pieśń dla mojej ojczyzny” w Białogardzie. W konkursie wzięło udział około stu wykonawców: solo, w duetach i zespołach. Serca jurorów podbiła nasz podopieczna Jaśmina Wenta, która piosenką „W listopadzie” wyśpiewała główną nagrodę i jako jedyna będzie reprezentowała Diecezję Koszalińsko-Kołobrzeską na
Zamku Królewskim w Warszawie. Koncert będzie transmitowany przez TVP.

Serdecznie gratulujemy!

„V Dzień Dziecka z pieśnią i piosenką żołnierską”


W sobotę 3 czerwca po raz piąty na scenie plenerowej RCK odbył się „Dzień Dziecka z pieśnią i piosenką żołnierską”.  Podczas finału konkursu zaprezentowało się 30 wykonawców wśród których znalazła się podopieczna naszej sekcji wokalnej Jaśmina Wenta. Jaśmina otrzymała „Nagrodę specjalną” za wykonanie piosenki pt. „Wojna złodziejka” z repertuaru Anny German.


Serdecznie gratulujemy!

Festyn w Szkole Podstawowej nr 6


W piątek, 2 czerwca odbył się „Rodzinny Festyn u Korczaka” na którym wystąpiła Jaśmina Wenta. Nasza podopieczna zaśpiewała dwie piosenki: „Chcę do Bodzia” i „Małą pocieszankę”. Występ Jaśminki został nagrodzony dużymi brawami.

Piknik ekologiczny w Ząbrowie


W sobotę 13 maja odbyła się  kolejna XII edycja „Wielkiego sprzątania brzegów Parsęty”  w Ząbrowie. Na zaproszenie organizatora, firmy „Troton”,  nasza Sekcja muzyczna jak co roku wzięła udział w tej imprezie. Wspaniała pogoda sprzyjała akcji sprzątania lasu i okolic rzeki, oraz wielu atrakcjom zorganizowanych dla uczestników tego wydarzenia. Były konkursy na wykonanie maskotki ze skrawków materiału, malowanie twarzy, bańki mydlane, pieczone kiełbaski, wojskowa grochówka i pyszne słodkości.
W części artystycznej wystąpiły: Jaśmina Wenta, Lena Oczniew, Michalina Olek,  Maja Pasternak, Karolina Malec, Maja Mackojć, Julia Pawlak, zespół wokalny „Fistaszki”. Prezentacje naszych podopiecznych zostały przyjęte przez publiczność z dużym uznaniem i entuzjazmem. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Warsztaty wokalne w pracowni muzycznej OPP

28 i 29 grudnia w pracowni muzycznej OPP odbyły się warsztatowe spotkania z aktorką i wokalistką, członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia Natural Voice Perfection, uczestniczką programów telewizyjnych takich jak Bitwa na Głosy i The Voice of Poland -Panią Karoliną Żuk. Podczas zajęć mogliśmy przypomnieć sobie i utrwalić zasady prawidłowej techniki wokalnej najpierw w formie przygotowanego przez Panią Karolinę wykładu, a potem w przeprowadzonych ćwiczeniach praktycznych. Bardzo dziękujemy Pani Karolinie za wszystkie uwagi, wskazówki, profesjonalizm, cierpliwość i wspólne spędzony czas.

VI Franciszkański Festyn Rodzinny


W minioną niedzielę 11 września sekcja wokalna Ogniska Pracy Pozaszkolnej wzięła udział we Franciszkańskim Festynie Rodzinnym. Ta wspaniała impreza jak co roku zgromadziła dziesiątki, jeżeli nie setki mieszkańców z Kołobrzegu i okolic. W przemiłej atmosferze przed licznie zgromadzoną publicznością zaśpiewali: Jaśmina Wenta, Karolina Malec, Marcel Górski, Maja Mackojć, Julia Pawlak i Magda Szczęsna z akompaniamentem Sebastiana Szymańskiego. Występy naszych podopiecznych zostały nagrodzone uznaniem, brawami i pochwałami oraz sympatycznymi upominkami.

Konkurs muzyczny „Muzykorama” w Koszalinie


14 maja w słoneczne popołudnie odbył się Konkurs muzyczny „Muzykorama” w Koszalinie. W konkursie wzięły udział podopieczne naszej sekcji wokalnej, które pięknie zaprezentowały swoje umiejętności i odniosły duży sukces. Jaśmina Wenta i Magda Szczęsna zdobyły tytuł laureata, a Emilka Kozieł otrzymała wyróżnienie. Nasze Laureatki wezmą udział w koncercie galowym, który odbędzie 8 czerwca się w Teatrze Variete Muza w Koszalinie.


Noc z Kulturą


W piątkowy wieczór 15 maja w kołobrzeskim Ratuszu odbyła się Kołobrzeska Noc z Kulturą - przedsięwzięcie zorganizowane przez Stowarzyszenie Artystów Grupa Kołobrzeg. Impreza rozpoczęła się w Galerii Sztuki Współczesnej o godz. 18:00 prezentacją wystawy prac Franciszka Starowiejskiego, zatytułowanej "Przyjaźnie paryskie". A o 20:00 uczestnicy spotkania przenieśli się do Sali Koncertowej Ratusza, gdzie najpierw zaprezentowano owoce warsztatów plastycznych "Strefa aktywności". Jako pierwsi popisali się swymi umiejętnościami uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia. Po nich wystąpili wychowankowie OPP, prezentujący piosenki (soliści: Jaśmina Wenta, Karolina Malec, Julia Pawlak, Weronika Grzyb, Magda Szczęsna, Ewelin Piznal;  zespoły: „Fistaszki”, „Sezamki”) oraz recytacje (Lawinia Zawartowska, Iga Szukalska, Dominika Plata i Dominika Kłos). Program OPP złożył się w liryczną, nastrojową całość, bardzo ciepło przyjętą przez zgromadzoną w sali koncertowej publiczność. Koncert zakończył się sporo po godzinie 22:00, a jego pomysłodawczyni, konferansjerka i organizatorka Grażyna Chrzanowska wyraziła nadzieję na częstsze tego rodzaju spotkania.

Koncert z okazji Dnia Matki


"A ja wolę moją mamę" - tytuł znanego przeboju Majki Jeżowskiej mógłby być mottem koncertu, jaki odbył się w sali OPP w czwartek 28 maja. Dwa dni po Ich święcie wychowankowie postanowili zaprosić swoje Mamy na spotkanie z piosenką, tańcem i poezją. Półtoragodzinny koncert wypełniły zespoły taneczne: Swan Dance, Tirlitonki (do nich należy zaliczyć także gościa specjalnego - tirlitonkową absolwentkę Martynę Małetko, która zatańczyła w OPP po występach w Teatrze Muzycznym Capitol i warsztatach w Barcelonie) oraz tancerki Sekcji Taneczno-Akrobatycznej; soliści i zespoły wokalne: wychowankowie Sekcji Wokalnej OPP, a także mistrzynie sztuki słowa z Sekcji Recytatorskiej. Pojawiła się jeszcze instrumentalistka, wychowanka Sekcji Gitarowej. Licznie zgromadzone mamy (a także babcie, tatusiowie, krewni i znajomi) gorącymi oklaskami przyjmowały popisy młodych artystów. Konferansjer, prócz prezentacji wychowanków i życzeń składanych gościom, złożył także podziękowania firmie "Echo", jak zwykle bezbłędnie nagłaśniającej koncert.

Piknik ekologiczny w Ząbrowie


W dniu 16 maja odbyła się jubileuszowa X edycja ekologicznej akcji „Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty” w Ząbrowie pod patronatem firmy „Troton” oraz Stowarzyszenia Ekologicznego „Klub Gaja”. Jak co roku uczestniczyła w niej sekcja wokalna naszego Ogniska. Przed licznie zgromadzoną publicznością znakomicie zaprezentowali się nasi podopieczni: Jaśmina Wenta, Karolina Malec, Julia Pawlak, Paweł Grabowski, Magda Szczęsna oraz zespół „Sezamki”. Warto również podkreślić, że Ognisko Pracy Pozaszkolnej zostało docenione za wieloletnią współpracę przez organizatorów tego szczytnego wydarzenia i otrzymało pamiątkową statuetkę „Przyjaciela Parsęty”.


Piknik w Szkole Podstawowej nr 3


24 kwietnia w słoneczne, wiosenne popołudnie odbył się piknik w Szkole Podstawowej nr 3 pod hasłem „Baw się z Trójką”. Jak co roku Ognisko Pracy Pozaszkolnej chętnie włączyło się do udziału w tej imprezie. Tym razem sekcja taneczna „Swan dance” i „Studio Piosenki” połączyło swoje siły we wspólnym koncertowym programie, przeplatając prezentacje taneczne ze śpiewem.
W wykonaniu podopiecznych p. Marty Herbowskiej mogliśmy zobaczyć taneczne występy: Jaśminy Wenty, Duetu - Zaira i Roxana, SD II, Julii Kozakiewicz, SDIII, SD I, Karoliny Cherezińskiej i Roksany Testy. „Studio Piosenki OPP”, podopieczne p. Edyty Tetery, reprezentowały: Jaśmina Wenta, Karolina Malec, Weronika Grzyb, Emilia Kozieł, Julia Pawlak, Weronika Korczewska i Ewelin Piznal. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 3 za zaproszenie na piknik, wykonawcom za wspaniałe prezentacje oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszego występu.


Galeria zdjęć z występów z okazji Dnia Matki:

Weronika Grzyb i Jagoda Kondziołka, wokalistki Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu zdobyły tytuły Laureata w konkursie muzycznym „Muzykorama”. Konkurs odbył się 10 marca w Koszalinie. Weronika zaśpiewała piosenkę pt. „Kto się na tangu dziś zna”, a Jagoda „O niebo lepiej”. W konkursie wzięło udział  25 uczestników. Koncert finałowy "Muzykoramy" odbędzie się w czerwcu w koszalińskim teatrze "Variete Muza".

SEKCJA WOKALNA
Wokalistki : Paulina Bohdan, Magda Szczęsna, Ewelin Piznal, Magdalena Prosołowicz, Weronika Grzyb, Jagoda Kondziołka i zespoły wokalne "Sezamki", "Fistaszki" Ogniska Pracy Pozaszkolnej, pracujące pod kierunkiem Edyty Tetery wzięły udział w części artystycznej VI edycji ""WIELKIEGO SPRZĄTANIA PARSĘTY", imprezy organizowanej w dniu 14.05.2011r. w Ząbrowie przez Troton sp z.o.o. Klub Ekologiczny " Gaja" oraz Porozumienie dla Parsęty.

II ZIMOWY MARATON ARTYSTYCZNY OPP

W dniach 11-12.03. 2011 r. w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy ul. Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu odbył się  II Zimowy Maraton Artystyczny OPP.
Dwudniowa impreza składała się z pięciu konkursów: plastycznego, piosenki, recytatorskiego, małych form teatralnych oraz tańca. Wysoki poziom, duża frekwencja i dobór repertuaru mile zaskoczyła organizatorów. Laureatom i wyróżnionym uczestnikom, nagrody i dyplomy wręczył Vice-starosta Kołobrzeski Mirosław Tessikowski oraz dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu  Mieczysław  Szpak. Imprezie towarzyszyło duże zainteresowanie że strony mieszkańców miasta i powiatu.


W konkursie  piosenki Jury w składzie:
Wojciech Czaplewski - przewodniczący
Joanna Piotrowska Jacek Szczęsny

po przesłuchaniu 20 wokalistów i 4 zespołów wokalnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii - szkoły podstawowe, klasy I - III :
                                                               
          I miejsce - Julia Pawlak
         II miejsce - Magdalena Witek
        III miejsce - nie przyznano

- wyróżnienie  Magdalena Uznańska
- wyróżnienie  Dominik Juszczak

w kategorii - szkoły podstawowe, klasy IV - VI :

  I miejsce - Ewa Janiszewska
 II miejsce - Magdalena Prosołowicz
 II miejsce - Magda Szczęsna
III miejsce - Weronika Grzyb

 wyróżnienie - Wiktoria Szafran
 wyróżnienie - Maria Suchorska
 wyróżnienie - Aleksandra Wiśniewska
 wyróżnienie - Weronika Korczewska
 wyróżnienie - Rafał Juszczak

w kategorii - szkoły ponadpodstawowe :


  I miejsce - Paulina Bohdan
 II miejsce - nie przyznano
III miejsce - Ewelin Piznal
III miejsce - Kacper Duwe
III miejsce - Jagoda Kondziołka

wyróżnienie - Aleksandra Badaczewska
wyróżnienie - Roksana Łajkosz
wyróżnienie - Shade Oyedemi

w kategorii - zespoły wokalne :

 I miejsce - zespół wokalny "Sezamki"
II miejsce - zespół wokalny "Fistaszki"
III miejsce - nie przyznano

wyróżnienie - zespół wokalny - Monika Bacher, Julia Żuchowska, Alicja Rudzionek
wyróżnienie -  zespół wokalny "Rainbow"


W konkursie plastycznym Jury w składzie:
Wojciech Czaplewski - przewodniczący
Beata Dąbrowska
Jacek Szczęsny
postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody dla laureatów:
         
w kategorii - szkoły podstawowe
wyróżnienia:
-Adrianna Grabowska
-Jakub Grabowski
-Anastazja Muciek
-Natalia Czarnecka
LAUREACI
-Wojtek Szyszko
-Karolina Miklaszewska
-Marysia Ciesielska
-Nina Góral

           w kategorii -  GIMNAZJUM
wyróżnienia:
- Ina Kisiel
- Marta Kurczak
- Joanna Kołtus
LAUREACI
- Justyna Hrycyk
- Monika Zych
- Agata Andrzejewska

w kategorii -  szkoły ponadgimnazjalne
- Ewelina Pobratyn
- Natalia Mycio


W konkursie tanecznym Jury w składzie :
Henryk Kaźmierski - przewodniczący
Sabina Walkowiak
Marta Koszel
postanowiło przyznać następujące  nagrody  i wyróżnienia:

Kategoria taniec współczesny, grupa wiekowa gimnazjum
- Iwona Wall w układzie pt "Zima"II m-c

Kategoria taniec ludowy, grupa wiekowa gimnazjum
- Zespół Taneczny Algi z tańcem cygańskim I m-c

Kategoria taniec nowoczesny, grupa wiekowa gimnazjum
- Natalia Zatyka  z Zespołu Szkół im.Noblistów Polskich w Siemyśl I m-c

Kategoria taniec nowoczesny, grupa wiekowa - szkoła podstawowa
- Zespół Tirlitonki ze Szkoły Podstawowej nr 4 I m-c

Kategoria taniec nowoczesny, grupa wiekowa szkoły ponadgimnazjalne
- Mateusz Dąbal  OPP Gościno I m-c
Kategoria taniec współczesny, grupa wiekowa gimnazjum
- Iga Dziewiałtowicz Katarzyna Gacka OPP II m-c

Kategoria taniec nowoczesny, grupa wiekowa gimnazjum
- grupa Szarm  z Zespołu Szkół im.Noblistów Polskich w Siemyślu I m-c

Kategoria taniec współczesny, grupa wiekowa gimnazjum
          - Klaudia Buczniewska w układzie pt"Wiosna" I m-c

Kategoria taniec nowoczesny, grupa wiekowa gimnazjum
- grupa taneczna z Zespołu Szkół  z Podczela I m-c


Kategoria taniec współczesny, grupa wiekowa gimnazjum
          - OPP Tirlitonki z układem pt"Maskarada" I m-c

Kategoria taniec ludowy, grupa wiekowa
          - Zespół taneczny Algi z układem Marynarskim I m-c

Kategoria taniec nowoczesny, grupa wiekowa szkoły ponadgimnazjalne
         - Kobalczyk Adrian  OPP Gościno II m-c

Kategoria taniec towarzyski, grupa wiekowa szkoły ponadgimnazjalne
        - Natalia Gieraczyńska  OPP Gościno I m-c

Kategoria taniec towarzyski, grupa wiekowa szkoły ponadgimnazjalne
       - Justyna Obcarska Patryk Gaik  OPP Gościno I m-c

Kategoria taniec współczesny, grupa wiekowa gimnazjum
      - OPP Tirlitonki  " Upiór w operze-Uwertura"I m-c


Jagoda Kondziołka i Magdalena Prosołowicz
w finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2009


Cztery solistki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu podopieczne Edyty Tetery wzięły udział w Ogólnopolskich eliminacjach Dzieci Śpiewających, które odbyły się w dniach 17-19 kwietnia w Koninie.  
Po trzydniowych zmaganiach jury postanowiło zakwalifikować do udziału        w 30 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2009  wykonawców wśród których znalazły się dwie solistki z Kołobrzegu.
W kategorii 10-11 lat  MAGDALENA PROSOŁOWICZ / 10 LAT / - z piosenką "W CZASIE DESZCZU DZIECI SIĘ NUDZĄ"

W KATEGORII WIEKOWEJ 12 - 13 LAT :JAGODA KONDZIOŁKA / 12 LAT / - z piosenką
"ZAKOCHAŁAM SIĘ W CZWARTEK NIECHCĄCY"

Pomimo bardzo dobrego wykonania mniej szczęścia miały dwie pozostałe wokalistki tj.  Paulina Bohdan, Magda Szczęsna.

Finał odbędzie się w dniach 2-7 czerwca 2009. Trzymamy kciuki za te sympatyczne dziewczyny.

Kolejne Sukcesy Wokalistek Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.

Dnia 6 grudnia w Stargardzie Szczecińskim odbył się finał  „VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki”
Warunkiem udziału w konkursie finałowym było zakwalifikowanie uczestników na podstawie przesłanych
wcześniej nagranych nagrań demo. Wśród finalistek konkursu znalazły się reprezentantki Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.

Kołobrzeżanki zajęły kolejno:
- kategoria 13 – 16 lat, I miejsce Paulina Bohdan.
- kategoria do lat 9 – II miejsce Magdalena Prosołowicz,
- kategoria10 -12 lat  - wyróżnienie zdobyła Magda Szczęsna,a II miejsce Jagoda Kondziołka.

Kołobrzeskie laureatki pracują pod kierunkiem Edyty Tetery. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego